Rodinné bistro

Komunardů 53, Praha 7

Logo bistra Ze Špajzu

Pekárna & Cukrárna

s domácími produkty

INFO

Otevírací doba

Po – Pá: 8 – 17

Kontakt

+420 777 071 758
bistro@zespajzu.cz

Kde nás najdete

Komunardů 53,
Praha 7

Rodinné Bistro

Náš příběh

Jsme malé rodinné bistro, zaměřené na domácí kuchyni – nikdy bychom nenabízeli hostům nic, co by nemohlo skončit na nedělním obědě u nás doma. Vyrábíme omáčky, sirupy, pesta, paštiky, marmelády, ze kterých vaříme, a které si u nás také můžete zakoupit. Pečivo si pečeme sami, nebo nakupujeme od malých lokálních pekařů. Pohostinský sektor nevnímáme pouze jako byznys (i když nás živí), ale hlavně jako způsob vytvoření unikátního, příjemného prostoru s rodinnou atmosférou. Je to zkrátka náš způsob života. Zastavte se u nás na snídani, kafe s dortem, domácí bulku se salsicciou a medvědím česnekem, či na sklenku dobrého vína. Ze Špajzu jsme otevřeli prvního března roku 2023 na rohu ulic Komunardů a Poupětova v pražských Holešovicích. Je pro Vás otevřen 5 dní v týdnu, vždy od pondělí do pátku.

pekárna

Část chlebíků a pečiva pečeme přímo u nás v bistru, další část si necháváme péct u malých holešovických pekařů. Než jsme „vychytali“ ty nejkřupavější chleby a nejlepší máslové bulky, trvalo to spoustu let. Přijeďte se přesvědčit, že výsledek stojí za to. Naleznete u nás žitný, kváskový nebo celozrnný chléb, toasty a bagetky.

cUKRÁRNA

Tradiční sladkosti naší mamky a babičky (které pro Ze Špajzu stále vymýšlí recepty a pečou) obohacujeme o moderní a zdravé prvky. Každý den čerstvá nabídka štrúdlů, buchet, koláčků či brownies. V pravidelné nabídce najdete i bezlepkový ořechový „Štefánský“ dort, který připravujeme podle pečlivě střeženého rodinného receptu. 

DOMÁCÍ PRODUKTY

Specialitou našeho táty jsou domácí paštiky. Dančí s mandlemi a portským nebo Husí s cherry likérem stačí jednou ochutnat, a závislost je na světě. Dalšími produkty, které si můžete vzít s sebou a vychutnat v klidu s rodinou či přáteli, jsou slaninády, pesta, klobásky, masové konzervy, marmelády a sirupy (vhodné pro rychlou přípravu domácích limonád). 

Milí hosté,

chceme Vás informovat o dočasném uzavření našeho rodinného bistra z důvodu plánovaných stavebních úprav a rozšíření.

Děkujeme za Vaší podporu a těšíme se až Vás uvidíme v novém prostředí. 🙂

K blížícím se Vánocům vám přejeme hodně štěstí, lásku a harmonii. Ať jsou vaše svátky plné tepla a radosti.

Tým Ze Špajzu

Tým Ze Špajzu

Náš tým tvoří naše rodina – v kuchyni najdete mamku Moniku a tátu Vaška, za barem vás přivítám já s mým týmem. S pečením nám pomáhá naše babička Vlastička a není nezvyklé v našem bistru narazit rovnou na čtyři generace naší rodiny – synovci a neteře se rádi zapojují po škole 😊  

Příjmáme objednávky


Na veškeré produkty, včetně pečiva, přijímáme objednávky na místě, nebo na telefonním čísle +420 777 071 758. Plánujete oslavu a chcete před hosty zazářit, nebo vás jen tak obyčejně honí mlsná? Nechte si od nás poradit s výběrem a doneste si domů balíčky dobrot sestavené na míru. 

Ze Špajzu

Každý den čerstvé dobroty

Stálá nabídka u nás neexistuje – produkty pravidelně obměňujeme. Roli v tom hraje sezónnost, úroda, ale také inspirace našich kuchařů. S čím u nás můžete počítat každý den jsou snídaně, lahůdky, dezerty a pečivo. 

Snídaně

Babiččiny lívance, kváskový chléb s vejcem, pražskou šunkou a domácí lučinou, nebo třeba toast Caprese s pestem – den, který začnete snídaní u nás, nemůže dopadnout špatně 😊 

Lahůdky

Zakoupíte u nás domácí paštiky, omáčky (barbecue, demi-glace, švestková), chutney, masové konzervy, salsiccie nebo také vývary jako základ pro vámi připravená jídla. O kvalitu se stará naše máma s tátou a babička. 

Dezerty

Denně pro vás pečeme štrúdly, buchty, dorty, bábovky, koláčky, sušenky a brownies. Najdete u nás i bezlepkové varianty.

Favorites

Naše produkty Ze Špajzu

12

Paštiky


Husí paštika

Kachní paštika

Dančí paštiky 

15

Pesta a omáčky 

Barbecue

Švestková

Chutney

Bazalkové pesto

Rajčatové pesto

15

Pesta a omáčky 

Barbecue

Švestková

Chutney

Bazalkové pesto

Rajčatové pesto

11

Džemy a marmelády


Borůvkový džem

Jahodový džem

Švestkový džem

en_USEnglish